Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

rekrutacja

 

galeria

 

Oto laureaci

  • I miejsce - Katarzyna Szturomska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubsku
  • II miejsce - Natalia Walczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.
  • III miejsce - Weronika Leszczyńska z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

GRATULUJEMY!!!

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 25 października.

We wtorek 18 września uczniowie klas trzecich wybrali się na Salon Maturzystów, który odbył się na Uniwersytecie Szczecińskim. Maturzyści brali udział wykładach podczas których przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przedstawiali prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. W przerwie między wykładami uczniowie mieli okazję zwiedzić targi edukacyjne i zapoznać się z ofertą uczelni ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy. O godzinie 13:00 wszyscy udali się do auli, w której dwugodzinny wykład poprowadził Dariusz Kulma – Nauczyciel Roku 2008, autor książek do matematyki dla maturzystów, prowadzi największy fanpage dla maturzystów w Polsce. Część I to wykład motywacyjny „Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”. Część II – to NAJWIĘKSZA LEKCJA DLA MATURZYSTÓW - Dowody matematyczne (na obu poziomach), w której udział wzięło 1000 uczniów z różnych szkół. Każdy maturzysta otrzymał arkusz z zadaniami i wspólnie były one „krok po kroku” rozwiązywane.
Maturzyści zadowoleni i zmotywowani wrócili do domów. Będą się uczyć!!!

W czwartek 13 września odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:

  • 16:30 - zebranie dla rodziców uczniów klas III z dyrekcją szkoły- aula na parterze
  • 17:00 - zebrania rodziców uczniów klas III z wychowawcami
  • 17:00 - zebrania rodziców uczniów klas II z wychowawcami
  • 17:00 - zebranie rodziców uczniów klas I z dyrekcją szkoły- aula na parterze
  • 17:20- zebranie rodziców uczniów klas I z wychowawcami
  • 18:00 - zebranie Rady Rodziców - gab. nr 23.


Serdecznie zapraszamy!

W sprawie "Powiatowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słubicki".

Treść uchwały do pobrania >>>> TUTAJ <<<<

UWAGA!

Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych w formie zaocznej rozpoczną rok szkolny dnia 15 września 2018r. o godz. 8:00 w auli na parterze szkoły.

Harmonogram zjazdów w semestrze jesiennym:

- 15-16 września,
- 29-30 września,
- 13-14 października,
- 27-28 października,
- 17-18 listopada,
- 24-25 listopada,
- 8-9 grudnia,
- 15-16 grudnia,
- 5 stycznia,
- 12 stycznia.

 

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

- dla młodzieży: 3 września, godz.9:00 na placu apelowym szkoły;

- słuchacze Liceum dla Dorosłych: 15 września (sobota), godz. 8:00 w auli na parterze

 

Wczoraj maturzyści odebrali długo wyczekiwane świadectwa dojrzałości. 98% absolwentów zdało maturę, tylko 1 uczeń w sierpniu przystąpi do egzaminu poprawkowego z matematyki. Wyniki z przedmiotów obowiązkowych są wysokie i dużo przekraczają średnie wyniki w okręgu, województwie i wszystkich powiatach naszego województwa.

J.polski 57%, j.niemiecki 84,8%, j.angielski 84,5%, matematyka 63%

Również wyniki z przedmiotów zdawanych w zakresie rozszerzonym są dobre. Imponujące są wyniki z j.niemieckiego (70,22%), j.polskiego (72,5%). Z matematyki, fizyki i historii wyniki też są dużo wyższe od średnich wyników w okręgu i województwie.

GRATULUJEMY MATURZYSTOM I ŻYCZYMY POWODZENIA NA STUDIACH!!!

Rozdaniem świadectw z wyróżnieniem, nagród i podziękowań za osiągnięcia i udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.
Wicestarosta Leopold Owsiak oraz dyrektor szkoły Maria Jaworska życzyli wszystkim uczniom, a także nauczycielom, udanych wakacji i dobrego wypoczynku, aby we wrześniu z zapałem rozpocząć nowy rok szkolny.

20 czerwca uczniowie naszej szkoły i absolwenci wzięli udział w turnieju piłkarskim o puchar mistrza WOWI CHAMPION–CUP.
Nasza drużyna zajęła III miejsce!
Gratulujemy!

Skład drużyny:
1. Marcel Klukiewicz,
2. Szymon Wiencek,
3. Maksymilian Pazda,
4. Marcel Biały,
5. Michał Wroniewicz,
6. Artur Makuch,
7. Igor Kolczak,
8. Wiktor Pniewski,
9. Adrian Lejman,
10. Jakub Buka

Opiekun: Iwona Grabowska

19.06.2018 r. w Galerii Manhattan w Gorzowie Wlkp. została otwarta wystawa prac, wykonanych przez uczniów naszego województwa, na konkurs ,,Orzeł Biały – nasza duma”, organizowany przez Senat RP.
Prace naszych uczennic Poli Szkwarek i Ani Szoji również zostały wyeksponowane, a wystawę będzie można zobaczyć do września 2018 r.
Nagrodą za udział w konkursie jest wycieczka do Warszawy. We wrześniu obie uczennice, pod opieką nauczycielki historii Stanisławy Nowak, zwiedzą m.in. Senat RP i Centrum Nauki Kopernik.
Organizatorem konkursu w województwie lubuskim był Senator Władysław Komarnicki

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Joomla Templates - by Joomlage.com